top of page
JV229848_jv.jpg

Mýty a fakta o józe s mazlíčky

Jóga s mazlíčky je pro některé kontrovezrním tématem. Občas se objevuje kritika na celý koncept cvičení mezi štěňátky nebo koťátky, a tak jsme se rozhodli přiblížit náš přístup a nejčastější mýty vyvrátit.

Lidé se k nám stále vrací a chodí se k nám zrelaxovat a dobít baterky, majitelé štěňat a koťat mají radost, že jsme jim umožnili socializaci i promo jejich chovů a nám dělá radost, že to vše můžeme spojit v něco užitečného pro všechny.

Štěňátka jsou zavřená v prostoru a bůhví co s nimi je, když vyrostou...

První mýtus, který se nám objevil v komentářích s otázkou Co děláme se štěňátky až vyrostou?... Zcela otevřeně - nic.
Štěňátka k nám jezdí od chovatelů pouze na lekce, na základě domluvy, nejsou tedy naše. Jde o oboustrannou spolupráci, kdy k nám chovatel pošle svá štěňátka na socializaci, aby si zvykla na lidi, než půjdou k novým majitelům a my zas přinášíme výhodu vám - možnost pomazlit se v rámci lekce jógy, načerpat energii a případně i získat kontakt na chovnou stanici vaší vysněné rasy.

Prostředí mezi cizími lidmi mazlíčky stresuje

Štěňátka a koťátka, která k nám dojíždí jsou nejčastěji ve věku 7 týdnů tedy chvíli před tím, než jdou k novým majitelům. Proto i chovatelé chtějí, aby se socializovala a zvykala si na lidi.
Hned po tom, co k nám s chovatelem přijedou, mají mazlíčci zhruba půl hodiny čas na to prozkoumat prostor bez lidí, aby se adaptovala na to, kde jsou a cítila se bezpečně.
Když k nám jedou po druhé nebo potřetí už sami majitelé si často chválí, jak jsou štěňátka/koťátka daleko více hravá a mazlivá. 

Pokud se některé štěně nebo kotě bojí a nechce chodit mezi lidmi, necháváme mu prostor, aby se ke kontaktu odohodlal sám až se bude cítit komfortně. Někdy je to 5 minut, někdy až druhá lekce, ale nijak je netlačíme do kontaktu.

Zvířata nedostanou ani napít a jsou nucená hrát si s lidmi

Další nepravda, která koluje ke konceptu jógy s mazlíčky. Věříme, že ne v každém studiu po světě se ke zvířátkům chovají lidé hezky, ale naše priorita jsou právě mazlíčci. Proto jim neustále doplňujeme vodu, zdůrazňujeme na začátku lekce pravidla chování účastníků, na což dohlíží také asistentka v průběhu lekce.

Rozhodně štěňátka nebo koťátka nenutíme aktivitě, připomínáme, aby je lidi nezvedali a nenutili je dělat něco proti jejich vůli. 
Pokud usnou, necháme je odpočívat v jejich přirozeném režimu.

Není to hygienické

Hygiena je něco, na čem si opravdu zakládáme, jelikož jde o práci se zvířaty, ještě k tomu mláďaty, takže je potřeba pro ně zajistut co nejbezpečnější prostor.

Před lekcí vždy prostor vytíráme, aplikujeme čistící prostředky vhodné pro zvířata a kontrolujeme, že nejsou v okolí žádné nebezpečné předměty.

Každá skupinka štěňat dostává vlastní set hraček, a dezinfikované čisté misky s vodou. 

V případě, že některé ze štěňat vykoná svoji potřebu, nastoupí naše asistentka a vše uklidí. S takovými situacemi musí každý účastník počítat. Přece jen je to lekce se zvířaty. Pokud se něco podobného stane, stačí když účastník upozorní asistentku.

Zároveň všem účastníkům zdůrazňujeme, aby měli s sebou oblečení na převlečení, do sálu vstupovali bez bot a s dezinfikovanýma rukama.

Věříme, že pokud lekci sami vyzkoušíte, nebudete podobným mýtům věřit a uvidíte, že nám na pohodlí mazlíčků opravdu záleží.

Let’s Work Together

Get in touch so we can start working together.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Thanks for submitting!

bottom of page